Co należy wiedzieć o terapii inhalacyjnej? - Kardio

Co należy wiedzieć o terapii inhalacyjnej?

Co należy wiedzieć o terapii inhalacyjnej?

Co należy wiedzieć o terapii inhalacyjnej?
Stanowi jedno z najskuteczniejszych sposobów leczenia: chorób zakaźnych górnych i dolnych dróg oddechowych o podłożu bakteryjnym i wirusowym: zapalenia zatok, nieżytu nosa, zapalenia oskrzeli.


TERAPIA INHALACYJNAStanowi jedno z najskuteczniejszych sposobów leczenia:

  • chorób zakaźnych górnych i dolnych dróg oddechowych o podłożu bakteryjnym i wirusowym: zapalenia zatok, nieżytu nosa, zapalenia oskrzeli.
  • zaburzeń funkcji oddechowych: astmy, przewlekłego obturacyjnego zapalenia oskrzeli, itp. 
     

AEROZOL: to zawiesina cząstek o średnicy od 0,001 do 100 mikronów unoszących się w powietrzu przeznaczona do inhalacji. Aerozol odkłada się w drogach oddechowych i uwalnia aktywne składniki leku.

ZALETY TERAPII INHALACYJNEJ:

  • Niskie dawki leku o silnym działaniu miejscowym. 
  • Możliwość dotarcia do najdalej położonych odcinków dolnych dróg oddechowych. 
  • Ograniczony zakres niepożądanych objawów dzięki zastosowanej metodzie podawania leku. 
     

MIEJSCE DZIAŁANIA TERAPII INHALACYJNEJ:

Rozmiar cząsteczek ma największy wpływ na dystrybucję aerozolu w górnych i dolnych drogach oddechowych.

 

 

 

 OKREŚLONE LECZENIE KAŻDEGO ODCINKA UKŁADU ODDECHOWEGO

 

 

 

W zależności od rozmiaru rozpylanych cząsteczek – mierzonych w jednostkach MMAD* - uzyskujemy różne poziomy penetracji leku do układu oddechowego.

Rozmiar rozpylanych cząsteczek jest ściśle związany z jakością stosowanej komory - nebulizatora.

wartość MMAD - masowej mediany aerodynamicznej średnicy; oznacza, że średnica 50% rozpylanych cząsteczek jest mniejsza niż podana wartość

*Różnorodne i wszechstronne – najwyższej jakości produkty HI-TECH MEDICAL i FLAEM NUOVA dla całej rodziny.

 

Prace rozwojowe i badawcze firmy HI-TECH MEDICAL i FLAEM NUOVAL zawsze wiązały się z zastosowaniem najnowszych i innowacyjnych technologii. Dzięki temu specjalistyczne i innowacyjne produkty firmy HI-TECH MEDICAL, lidera rynku przyrządów do pomiaru, charakteryzują się najlepszymi właściwościami i sprawdzoną skutecznością


Oferta HI-TECH MEDICAL i FLAEM NUOVA obejmuje pełen zakres urządzeń do terapii inhalacyjnej od prostych urządzeń typu Sauna do twarzy z inhalatorem po nowoczesne inhalatory produkcji lidera na ich rynku – włoskiej firmy FLAEM NUOVAL stosownie do potrzeb i preferencji klientów.
Wszystkie modele są produkowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami technicznymi, przy zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz pod ścisłą kontrolą, co zapewnia najwyższą dokładność i jakość naszych wyrobów.

powrót


Informacje+

Obsługa klienta+

Twoje konto+

Kontakt+

OROMED Sp.z o.o.Sp.k
Ul.Syta 114w
02-987 Warszawa


więcej

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »